Dobrý skutek: Peníze premiéra Babiše podpořily sociální bydlení v Jihlavě

Předseda vlády Andrej Babiš posílá finanční prostředky do Nadace Agrofert, která je dále rozděluje matkám-samoživitelkám. Část těchto finančních prostředků doputovala až do Jihlavy, kde pomohly udržet bydlení v sociálním bytě města.

Podmínkou pro udržení sociálního bydlení je bezdlužnost vůči městu Jihlava jako majiteli bytu. Nájemní smlouva u sociálního bytu je pouze na jeden rok.Jenže nájemkyně se ocitla v dluzích a hrozila jí ztráta sociálního bydlení, město Jihlava s ní nemuselo uzavřít další smlouvu.

Právě v ten moment pomohla podle informací Občasníku Nadace Agrofert, které předsedá Andrej Babiš. Na základě žádosti Nadace Agrofert uhradila městu Jihlava dlužné nájemné a nájemkyně mohla v sociálním bytě zůstat.

Fond pro rodiče samoživitele je ojedinělým projektem Nadace AGROFERT zaměřeným na podporu jedné ze skupin obyvatel nejvíce ohrožené chudobou. Fond podporuje osamělé rodiče  samoživitele žijící v domácnosti s jedním či více dětmi. Cílem fondu je pomoci aktivním maminkám a tatínkům v jejich snaze najít východisko z tíživé životní situace a vrátit chod rodiny do „normálních kolejí“.

Poznámka redakce: Vzhledem ke GDPR a ochraně osobních údajů se podrobnosti o dobrém skutku předsedy vlády zjišťuji velmi složitě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů