(DOKUMENT) Cenová kalkulace vítězného návrhu Horácké multifunkční arény

Ondřej Chybík zcela vpravo, uprostřed otec Josef Chybík, vedle Michal Krištof. V pozadí radní David Beke

Architektonický ateliér Chybík+Krištof zvítězil v soutěži o návrh projektu Horácké multifunkční arény. Vybudovat na takto cenné parcele na hranici historického centra nový stadion byla pro vítězný tým úloha o několika rovinách. Primární vizí ateliéru Chybík+Krištof je tvorba místa, které se stane cílem, a to nejen během hokejového utkání, nebo kulturní akce uvnitř arény. Návrh pracuje s několika objekty, které tvoří mikrourbanismus lokality a reflektuje existující i nové vazby v území. Samozřejmostí je funkční a efektivní koncept arény pro 5600 diváků. Aréna má také ambici stát se ikonou tolik potřebnou pro budování vztahu k městu.

Návrh počítá s celkem třemi etapami:

ETAPA I
Součástí první etapy je demolice a náhrada stávající haly za novou. Na nároží je vystavěna tělocvična a restaurace. Terénní úpravy proběhnou v nezbytném rozsahu v okolí nové haly.
ETAPA II
V rámci druhé etapy se realizuje přesun kanceláří z nové haly do dobudovaného objektu na nároží a vzniká také síň slávy v posledním podlaží rohové budovy.
ETAPA III
Zde navrhujeme rozšíření malé haly o obchodní parter do ulice a restauraci do parku a také dostavbu budovy akademie o podlaží. Etapa také počítá s kultivací části ulice Tolstého a širšího okolí.

Cenová kalkulace jednotlivých etap

Videozáznam z představení vítězného návrhu je přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů