Jihlavský zimák naprojektují „budoucí lídři architektury“ Chybík+Krištof

Jednou ročně se uděluje v New Yorku prestižní cena Design Vanguard. Jako historicky první Češi a Slováci si prestižní cenu vysloužili Ondřej Chybík a Michal Krištof za vizionářský způsob práce s architekturou a urbanismem. Zařadili se tak mezi „budoucí lídry architektury“, které porota časopisu
Architectural Record vybírá z mladých architektonických firem po celém světě.

Architectural Record je jedním z nejstarších magazínů zabývajících se architekturou a interiérovým designem s historií sahající do roku 1891. Časopis, nepřetržitě vycházející už 128 let, od roku 2000 uděluje ceny mladým a talentovaným architektům a jejich studiím.

Ve své době toto ocenění dokázalo předvídat světový úspěch profesionálům jako Neri & Hu, Michel Rojkind nebo nARCHITECTS, které jste v Praze mohli potkat na mezinárodním festivalu urbanismu a architektury reSITE.

Výhra Design Vanguard tak potvrzuje přední pozici Chybík+Krištof v čele svého oboru nejen u nás, ale i v zahraničí.

Jejich talentu si povšiml i časopis Forbes, který Ondřeje Chybíka zařadil do seznamu“30 pod 30″ mezi třicet talentovaných osobností pod třicet let.

Chybík+Krištof patří mezi dvacítku nejžádanějších architektů dneška v České republice. Vyhráli například konkurz Penty, pro niž navrhli bytový komplex Waltrovka v Praze, vytvořili moderní budovu pro vinařství Lahofer, pro Lesy ČR navrhli administrativní centrum za půl miliardy korun a široké veřejnosti se představili Českým pavilonem pro Expo v Miláně před třemi lety.

Chybik + Kristof se sídlem v českém městě Brně, s kancelářemi v Praze a Bratislavě, od svých počátků rychle roste. Firma s padesáti osobami byla oficiálně založena před osmi lety. Její zakladatelé, Ondřej Chybík a Michal Krištof, ve spolupráci s Ondřejovým otcem Josefem zvítězili i v architektonické soutěži na budoucí podobu Horácké multifunkční arény (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů