(DOKUMENT) Dopis, který zastupitelé nedostali

Vážení zastupitelé města Velké Meziříčí,

obracím se na Vás (celé zastupitelstvo, byť je to jen nařízení Rady města Velké Meziříčí – 1/2021) s dotazem týkajícím se ceny parkování na Náměstí ve Velkém Meziříčí.

Přijde mi docela nefér, aby moje firma, která sídlí na Náměstí jž více než 26 let, byla nyní doslova pár dnů/týdnů před
zavedním ZÁSADNÍ CENOVÉ ZMĚNY parkovného postavena před „hotovou věc“ (v lednu 2021 jsemse sám osobně ptal na Městském úřadě a bylo mi řečeno, že se o cenách ještě jedná, první oficiální
informace je měsíc stará a co se týče zásadních informací, tak neúplná, viz https://www.velkemezirici.cz/mestsky-urad/aktuality/12540-velke-mezirici-bude-mit-novy- parkovaci-system-ve-stredu-mesta).

Považoval bych jako elementární slušnost ze strany „Města“ vůči dlouhodobým residentům a abonentům tuto změnu jim oznámit (a nejlépe i diskutovat) ještě před přijetím finálního nařízení Rady města Velké Meziříčí.

Nyní jsme postaveni před rozhodnutí buď platit ročně 75 tisíc za (nepřenosné) parkovací karty pro naše auta, která stojí na Náměstí v průměru asi 1-2 hodiny denně (každé auto, ale vždy několikrát denně třeba na 30-60 minut), nebo být „odsouzeni k obskurním řešením“ typu platit neustále v automatu nebo přejíždět mezi provizorním parkovištěm „ve Svitu“ a Náměstím (na zákaz stání) nebo si pořídit několik přenosných parkovacích karet a přebíhat 4x mezi kanceláří a parkovištěm na jedno parkování (případně nějaké další varianty téhož). Nebo můžete říct, že lze změnit sídlo firmy, ale na to jsme od Vás nedostali bohužel „čas a prostor“.
Děkuju moc předem za reakci, případně navržení řešení, které pro nás doporučujete a které by mohlo být přínosné i dalším residentům/abonentům.

Bohuslav Ludvík, majitel firmy Prolog

PS: nejde mi ani tak o peníze, jako o princip. Sám jsem také starostou obce (a radou v obce v jednom :-)) a vím, že je na mojí povinností (resp. rady obce či zastupitelstva obce) dát obci „vizi a směr“, ale při všech změnách k naplnění „vizí a směrů“ považuji za věc nejvyšší priority tyto změny dopodrobna a plně (ne zavádějícím nebo neúplným informováním) předem diskutovat s občany resp. těmi, kterých se změny týkají …

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů