(DOKUMENT) Kodet (KDU-ČSL) chce postoj biskupů k výrokům prezidenta republiky

Vážený pane kardinále, Vážení biskupové českých a moravských římskokatolických diecézí,

v souvislosti s níže uvedeným výrokem prezidenta České republiky Miloše Zemana, který zazněl dne 5. 11. 2021 v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1:

„Lidská nenávist je téměř nekonečná, alespoň u některých osob. Tak například veřejně prohlásil katolický kněz páter Halík, Tomáš Halík, že bych neměl žít, že by bylo lépe, kdybych nežil. Inu typický katolický kněz,“ Vás tímto velice naléhavě žádám o jasné, důrazné a nepříliš odkládané veřejné vyjádření, že „typický katolický kněz“ rozhodně nikomu smrt nepřeje.

Takové vyjádření zcela odporuje učení nejen římskokatolické církve, ale i všech nekatolických křesťanských církevních společenství, která naopak stojí na straně života, včetně podpory a péče o životy těch nejzranitelnějších, kam patří i naši nemocní nebo starší spoluobčané.

Za Vaše veřejné stanovisko v této věci předem děkuji.

S přáním všeho dobrého srdečně zdravíMgr. Josef Kodet, nakladatelský redaktor a zastupitel statutárního města Jihlava

AKTUALIZOVÁNO: Mluvčí České biskupské konference Monika Klimentová na dotaz Občasníku uvedla, že biskupové jsou na návštěvě Říma. Žádostí zastupitele Kodeta se budou zabývat nejdříve ve třetím listopadovém týdnu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů