Druhé kolo. Začala revakcinace COVID-19

V pěti nemocnicích Kraje Vysočina začalo druhé kolo očkování zdravotníků vakcínou Pfitzer-Biontech. Prvním očkovaným byl stejně jako v minulém kole ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

“ V tuto chvíli víme o jedné alergické reakci, která je popsána jako kožní reakce,“ uvedla mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Na plné obrátky pracuje i tým „Vakcinace“. „Tento se tým věnuje specifikaci nových velkých očkovacích center, modeluje se obsah www stránek, upravují se zásadní systémy pro chod center, komunikuje se s městy problematika mobiliářů, úpravy interiérů, definují se klientské toky,“ řekla mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Podle informací Občasníku se pracuje na zřízení plánovacího systému očkování, do kterého budou moci vstupovat lokální koordinátoři, tak i
zdravotničtí pracovníci, kteří byli osloveni dopisem hejtmana kvůli výpomoci s očkováním. Bude se jednat o personální koordinaci očkovacích center.

Pro očkovací místa bude vytvořen evidenční systém očkování. Umožní propsání celé dokumentaci do potřebných systémů. Do budoucna systém
budou moci využívat i praktiční lékaři.

Denní stav nově potvrzených pozitivních případů COVID v regionu stagnoval v polovině ledna na cca 400 osobách denně. Klesá zájem o antigenní testy. A. Nové ohnisko je v okrese ZR, a to Charitní domov Moravec. Zde je 15 osob s příznaky virózy, u dvou osob byly
provedené antigenní testy pozitivní. Dále v okrese TR, a to Dětský domov Budkov. Zde je 12 dětí a tři zaměstnanci covid pozitivní. V okrese PE, a to Azylový dům Humpolec. Zde jsou čtyři klienti a dva zaměstnanci covid pozitivní.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů