VÍME PRVNÍ: Jihlava plánuje další „BUS pruh“

Vejde se! Úředníci jihlavského Magistrátu značně pokročili v dalším zvýhodňování veřejné před soukromou dopravou na území města. Děje se tak především pomocí takzvaných „BUS pruhů“ v ulicích města.

Jedním z nových míst s preferencí veřejné dopravy pomocí „BUS pruhu“ má být ulice Romana Havelky, vedle obchodně-relaxačního areálu Český mlýn. Ulice Romana Havelky je hlavním dopravním spojením centra města s přivaděčem na dálnici D1 i se sídlištěm Královský vršek a průmyslovou zónou.

Především v odpoledních hodinách je ulici Romana Havelky doslova ucpána proudem pomalu pojíždějících vozidel. Ulice Jiřího z Poděbrad jako zkratka pro cestu z průmyslové zóny na sídliště Březinky je dlouhodobě rozkopána a tak řidiči musí pokračovat po Sokolovské nebo po přivaděči až na ulici Romana Havelky.

Další posílení spojů MHD v Jihlavě: Jihlava

Na připravovaná opatření dopravní optimalizace na ulici Romana Havelky bude mít vliv i vybudování nové trolejbusové tratě směrem od kruhového objezdu u Kauflandu po ulici Sokolovská na Královský vršek a odtud dál na Bedřichov a do průmyslové zóny.

Se zprovozněním nové trolejbusové tratě se počítá od prosince 2022, nabízí se provedení změny v trasování linek a zkvalitnění obsluhy v některých částech Jihlavy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů