Favoritem na ředitele pelhřimovské nemocnice tajemník hejtmana Hošek

Hned po velikonočních svátcích budou rozhodovat radní Kraje Vysočina o novém řediteli Nemocnice Pelhřimov. Vítězem výběrového řízení je údajně dosavadní tajemník hejtmana Schreka Radim Hošek. Radní Vysočiny by měli schválit Hoškovo jmenování do funkce. „S odchodem Hnutí ANO do opozice se na kraj vrátila korupce a klientelismus,“ komentoval volbu nového ředitele lídr opozice Martin Kukla.

Pokud radní schválí Hoškovo jmenování ředitelem pelhřimovské nemocnice, stane se „šéfem svého bývalého šéfa“ hejtmana Jiřího Běhounka, který v nemocnici působí jako náměstek pro rozvojové činnosti.

Kolem volby ředitele se dá očekávat ostrá politická roztržka mezi krajskou koalicí vedenou hejtmanem Vítězslavem Schrekem a opozičním hnutí ANO vedeném poslancem Martinem Kuklou.

„Tradiční politické strany ukázaly pravou tvář….slibů kupa, skutky žádný,“ dodal poslanec Kukla.

Loni na konci října odešel z funkce ředitele po jedenácti letech služby Jan Mlčák, nemocnici zatím vede jeho zástupce Jaroslav Houser.

Ředitelem pelhřimovské nemocnice byl Jan Mlčák jmenován po vyhraném konkurzu v září 2010. Po deseti letech byl uvolněn z funkce k výkonu veřejné funkce starosty Jindřichova Hradce. Na pozici ředitele Nemocnice Pelhřimov se vrátil v listopadu 2022. V době působení v Nemocnici Pelhřimov zastával významné funkce – předseda Asociace krajských nemocnic (2017–2020), člen Rady poskytovatelů zdravotní péče Ministerstva zdravotnictví (2018–2020). Je auditorem a konzultantem Spojené akreditační komise. Za významné dílo, mimořádnou dlouholetou spolupráci a za zásluhy o rozvoj Nemocnice Pelhřimov letos obdržel pamětní medaili MUDr. Jaroslava Pujmana.

Vyjádření hejtmana Schreka (ODS) najdete přímo zde.

Vyjádření polických stran a hnutí doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů