(VIDEO) Nemocnici Pelhřimov povede hejtmanův tajemník Radim Hošek

Rada Kraje Vysočina jmenovala do funkce ředitele krajské Nemocnice Pelhřimov Radima Hoška. Funkce se ujme 3. června 2024.

Radim Hošek vystudoval obor veřejná správa a regionální rozvoj na České zemědělské univerzitě v Praze a obor právo sociálního zabezpečení na Masarykově univerzitě v Brně. Od roku 2001 je kmenovým zaměstnancem Krajského úřadu Kraje Vysočina, kde se prvořadě věnoval ekonomice, kontrole a metodice zdravotní péče řízených příspěvkových organizací, následně byl členem týmu sekretariátu hejtmana. Je mu 43 let.

Radim Hošek ve funkci ředitele Nemocnice Pelhřimov vystřídá MUDr. Jaroslava Housera, který dočasně nemocnici vede od listopadu loňského roku.

AKTUALIZOVÁNO: Hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS) na sociální síti ostře reagoval na vyjádření lídra krajské opozice poslance Martina Kukly (ANO) (vyjádření zde): „Rada kraje dnes většinově odsouhlasila jeho jmenování na jednoznačné doporučení výběrové komise, ve které nechyběli jak odborníci, tak zkušení lékaři a zdravotníci. Na standardní a zcela transparentní výběrové řízení už prý poukazuje naše krajská opozice a vykřikuje silná slova o klientelismu. Jaké to směšné paradoxy vychází z řad hnutí, jehož majitelem je příjemce stamilionových dotací z veřejných rozpočtů a zároveň politik s největším střetem zájmů v historii české politiky 🤔,“ napsal hejtman Schrek.

„Jmenování pana Ing. Radima Hoška ředitelem Nemocnice Pelhřimov jsem podpořil. Podle protokolu o průběhu výběrového řízení byl jeho výkon přesvědčivý pro většinu členů hodnotící komise. Z vlastní zkušenosti vnímám pana Ing. Hoška jako velmi pracovitého, erudovaného a spolehlivého člověka, který využívá analytický přístup a je proaktivní v navrhování konkrétních efektivních řešení. Jsem přesvědčen, že jeho jmenování do funkce ředitele nemocnice přispěje k zajištění jejího bezproblémového fungování a dalšímu rozvoji. Držím mu v nové pozici palce,“ sdělil radní kraje Vysočina Jan Břížďala (Piráti).

„Krajská pětikoalice obhajuje neobhajitelné. Jasně, že je zatím politická dohoda. Smutný příběh Kraje Vysočina, na bývalého ředitele jihlavské nemocnice je uvalena vazba a ředitelem Nemocnice Pelhřimov se stane hejtmanův tajemník,“ reagoval lídr opozice Martin Kukla (ANO).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů