Finanční úřad Vysočiny prodává zakázané zbraně: Samopaly i kulomet

Bude to ostře sledovaná úřední dražba. Finanční úřad kraje Vysočina nabízí v dražbě několik kusů zbraní a tisíce nábojů. V nabídce jsou samopaly i lehký kulomet. To vše patrně ve „vojenské“ variantě bez úprav pro civilní sektor. Samopal vzor 58 („pádlo“) nebo Samopal vzor 61 („škorpion“) jsou v nabídce finančního úřadu za pár tisícovek. Dražba začíná na třetině odhadní ceny.

Ilustrační obrázek

Samotné zbraně nabízené v dražbě jsou klasifikované v kategorii „A“ jako zakázané zbraně. Za zakázanou zbraň je obecně považována zbraň s výrazně vysokou účinností, která již není považována za běžně využitelnou pro většinu legitimních civilních účelů.

V případě samopalů a kulometů v dražbě finančního úřadu může jít patrně o zbraně ve vojenském provedení schopné palby dávkou výstřelů. Upravená vojenská zbraň na střelbu jednotlivými ranami by patrně byla klasifikována jako zbraň nižší kategorie nebezpečnosti.

„Vidím takový postup poprvé,“ uvedl k prodeji samopalů v dražbě prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.

Jenom pro pouhé držení zbraní kategorie „A“ jsou nutné poměrně přísné podmínky: samostatná místnost s elektronickým alarmem.

„Budoucí majítel zbraní kategorie „A“ může dvakrát do roka očekávat úřední návštěvu Policie ČR s kontrolou uložení zbraní,“ dodal Hynek.

I finanční úřad potvrdil přísnou kontrolu zájemců o nákup nebezpečných zbraní.

„Splnění podmínek pro účast na dražbě bude posuzováno před samotnou dražbou při zápisu dražitelů tzn. typicky platný zbrojní průkaz či licenci, případně vydané povolení či výjimku od PČR k nabytí vlastnictví a nošení zbraně,“ uvedl pracovník finančního úřadu Jiří Holas.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů