(FOTO) Jihlava má dům v centru pro ubytování COVID-19 osob bez domova

Dům Brněnská 29 bude sloužit k možnému ubytování osob bez přístřeší, kterým byla krajskou hygienickou stanicí nařízena karanténa či izolace.

Město zajistilo základní podmínky pro pobyt bezdomovců, kterým byla nebo bude Krajskou hygienickou stanicí (KHS) nařízena karanténa či izolace. K tomuto účelu bude sloužit bývalý Dům dětí a mládeže na Brněnské ulici. Na jaře pro tyto účely sloužila noclehárna na Žižkově ulici a mobilní buňky na parkovišti P+R, které byly ve správě Střediska křesťanské pomoci Jihlava (SKP). Provoz domu na Brněnské ulici bude zajišťovat SKP za spolupráce příslušných odborů magistrátu města.

„Tento dům jsme vybrali záměrně, protože je blízko služebny městské policie, oddělení správy realit i Střediska křesťanské pomoci. Obyvatelé okolních domů se nemusí obávat možné nákazy, ubytovaní nebudou po dobu nařízené karantény moci vycházet ven, což zajistí pravidelné hlídky strážníků,“ doplnila primátorka města Karolína Koubová.

V domě na Brněnské ulici může být ubytováno až 11 osob, kterým byla KHS nařízena karanténní opatření, případně pět osob, kterým byla nařízena izolace. Dodržování vládních opatření osob zde ubytovaných budou hlídat strážníci městské policie ve spolupráci s Policií ČR.

„Dům bude sloužit pro nouzovou karanténu, pro ubytovatele jsou zde připraveny tedy pouze matrace, potřebné lůžkoviny, ručník, mýdlo a dezinfekce. Počítá se také s tím, že se postaráme o stravu, naši pracovníci ale budou do domu chodit opravdu minimálně, zejména při kontrole základních potřeb nebo případném dovozu zmíněného jídla,“ uvedl David Chlupáček, ředitel SKP.

„Aby se zde mohly osoby bez domova ubytovat, budou potřebovat písemné nařízení KHS, případně jiného orgánu ochrany veřejného zdraví, které bude doručeno do datové schránky města a které bude adresováno odboru sociálních věcí Magistrátu města Jihlavy,“ doplnil vedoucí odboru sociálních věcí Josef Labuda s tím, že odbor sociálních věcí poté zkontaktuje SKP, které zajistí ubytování i následnou péči o tuto osobu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů