(FOTO) Jihlava uctívala Den veteránů, primátorka Koubová se radovala z nového mobilu

Když Jihlava vzpomínala na památku válečných veteránů, radovala se primátorka Karolína Koubová z nového služebního mobilu ve své kanceláři na radnici. Vzpomínkového aktu se osobně neúčastnila, na hřbitov nepřišel ani žádný z jejích náměstků (více zde). Vzpomínkový akt se v Jihlavě konal už v pátek 9.11.2018, svět uctívá Den veteránů až o dva dny později.

Neobstojí tak případné omluvenky z řad příznivců uskupení Fórum Jihlava o tom. jak primátorka Koubová usilovně rozbíhala administrativu jihlavské radnice. Vzpomínkový akt trval pouhou hodinu. Hodinu by snad Magistrát a jeho úředníci bez primátorky vydrželi.

Pro primátorku Koubovou píší statusy na sociálních sítích místní novináři, například z Hitrádia Vysočina (více zde). Teď čeká neoficiální pr-manažery primátorky i tiskového mluvčího města Jihlavy velké vysvětlování důvodů neúčasti vedení města na vzpomínkovém aktu ke Dni veteránů. Magistrát města Jihlavy zatím nezveřejnil ani oficiální tiskovou zprávu, ani fotografie z průběhu vzpomínkového ceremoniálu (více zde). O pár dnů později chyběli primátorce Koubové konšelé v tradičním průvodu sv. Martina (více zde).

Pro primátorku Karolínu Koubovou, její náměstky Petra Laštovičku (ODS), Víta Zemana (TOP 09) a Jaromíra Kalinu (KDU-ČSL) posíláme básničku britského chirurga Johna McRae v níž vyjadřuje žal nad zabitými spolubojovníky. Báseň „V polích flanderských“ je spolu se symbolem květů vlčích máků trvalou vzpomínkou na padlé nejen z první světové války, ale také ze všech dalších konfliktů.

V polích flanderských

Na polích flanderských vlčí máky kvetou,
tam mezi kříži, řada za řadou.
Zde hrob je náš. Však mezi červánky,
na nebi modrém slyšte skřivánky,
když dole kanóny tu svoji píseň řvou.

My mrtví zůstanem – a je to možná zdání,
že včera žili jsme a byli milováni,
když nyní ležíme na polích flanderských.

Náš boj teď jiní převezmou:
do vašich rukou vkládáme teď svou
hořící pochodeň a vy ji neste dál.
Kdyby vám uhasla, vzpomeňte na náš žal.

Když rozkvétá lán máků červených,
my spíme dál na polích flanderských.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů