(FOTO) Levný led ve Žďáru nad Sázavou byl jako struhadlo

Přípravné hokejové utkání mezi druholigovými Plameny Žďár nad Sázavou a HC Rodos Dvůr Králové se málem nedohrálo.

Hráči obou týmů si brzy všimli podivného chování hokejového puku, který po ledě neklouzal tak, jak by měl. „Led byl jako struhadlo,“ řekl majitel hostujícího týmu Vasil Teodoridis. Utkání se sice dohrálo (2:0 pro domácí Plameny Žďár nad Sázavou), sportovní i divácký zážitek byl pokažený kvalitou ledové plochy.

„Prostě jediné místo kde to jezdí a puk klouže je středový kruh, který jsme malovali barvami,“ stojí ve vyjádření fanoušků Šakal Patriots na sociální síti. Na ledové ploše jsou vidět tmavší místa, která ukazují na špatný stav ledové plochy.

Příčinou špatného stavu ledové plochy bylo patrně bělení křídou místo vápnem, patrně ve snaze o úsporu nákladů na výrobu ledové plochy. „Plocha ve stavu kdy jezdíte, jak na brusném papíru,“ napsali fanoušci domácího klubu na sociální síti.

Další přípravné utkání odehrál domácí tým v Poličce. Ledová plocha se musela rozpustit, fanoušci domácího týmu tři hodiny malovali logo na ledovou plochu.

. Nový led má podstatně jinou barvu než ledová plocha během přípravného utkání domácích Plamenů s královodvorským Rodosem.

Vyjádření žďárské radnice i domácího klubu ke kvalitě ledové plochy zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů