(FOTO) Piráti opakovaně zneužili majetek Kraje Vysočina k předvolební agitaci

Lídr opozice v krajském zastupitelstvu Martin Kukla (ANO) upozornil na nelegální umístění reklamního banneru Pirátů na autobusové zastávce.

„Piráti pokračují ve zneužívání krajského majetku. Nelegalní pirátský banner u Okrašovic na Vysočině. Co by jste také od těch slepenců očekávali? Já rozhodně nic férového nečekal,“ napsal na sociálních sítích Martin Kukla.

Podle vyjádření místopředsedy vysočinských Pirátů Jana Břížďaly byly bannery vydány dobrovolníkům, kteří se nabídli, že je umístí. „Když jsme zjistili (náhodou či na základě upozornění), že jsou vyvěšené na nevhodném místě, okamžitě jsme situaci řešili,“ uvedl pirátský místopředseda Břížďala.

Břížďala přislíbil okamžité zjednání nápravy: Pirátská strana neměla pro umístění banneru souhlas majitele, kterým je Kraj Vysočina. Chyběl i souhlas správce krajského majetku, kterým je Krajská správa a údržba silnic.

“ Na základě upozornění o nevhodně umístěných bannerech byli dobrovolníci telefonicky informováni o celé záležitosti s prosbou, aby se zamysleli, zda někteří z nich rovněž neudělali podobnou chybu. Stalo se tak ihned po prvním upozornění na nevhodný postup,“ sdělil místopředseda Břížďala.

Dohled nad vylepováním reklamních plakátů politických stran a hnutí vykonává Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran.

„Je to poměrně komplikovaná věc a úřad na to má celý právní rozbor. Zjednodušeně řečeno jsou černé výlepy zodpovědností strany, která plakáty vyrobila,“ uvedla mluvčí Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Luisa Divišová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů