(FOTO) Trápení Na Člunku: Garáže na okraji vozovky

Tři stovky občanů z lokality „Na Člunku“ žádají jihlavský Magistrát, aby se začal starat o zimní údržbu komunikací v okolí jejich domů. Obrátili se s žádostí o pomoc na zastupitele města (více zde).

Zimní údržba je ovšem dosti zapeklitý úkol: garáže obyvatele stojí těsně při okraji vozovky. Při zimní údržbě tak vzniká problém, kam se sněhem odhrnutým z vozovky?

Občané krajského města ovšem řádně platí daně, proto si nárokují alespoň základní veřejné služby jako je například zimní údržba komunikací. Podle informací Občasníku udržuje Magistrát komunikace sjízdné alespoň tak, aby se do lokality dostaly popelářské vozy Služeb města Jihlavy. Jednou za čtrnáct dní.

Problém udržení sjízdnosti místních komunikací spadá do resortu náměstka primátorky Petra Laštovičky (ODS). Ovšem za vznikem satelitního městečka na okraji Jihlavy stojí byznys projekt „Moderní bydlení Jihlava“ za kterým stojí současný zastupitel Miroslav Tomanec. Nejasná je role současného náměstka primátorky Víta Zemana (TOP09). Projekt „Moderní bydlení Jihlava“ se rodil v dobách, kdy byl Zeman úředníkem Magistrátu na úseku rozvoje města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů