(FOTO) Zážitkové prohlídky provedou historií kláštera Želiv

V předem stanovených termínech zpravidla v nedělní odpoledne až do konce října mají návštěvníci kláštera Želiv šanci na procházku historií. Při hrané prohlídce potkají historické osobnosti jako například architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela nebo Marie Magdaléna Trčková. „Historie jí dala přízvisko krutá Máří,“ prozradil organizátor prohlídek Michal Hájek.

Klášter premonstrátů v Želivě je národní kulturní památkou, vyhledávaným poutním místem, tradiční destinací domácích i zahraničních turistů, kteří zde ocení klid pro duchovní obnovu i fyzický odpočinek. Stejně tak jako v minulosti je i dnes klášter centrem duchovního života. Bratři v čele s opatem Jáchymem zde žijí v komunitě a kromě duchovní činnosti spravují také majetek kláštera, ke kterému patří ubytování, pivovar, restaurace, lesy, polnosti a rybníky.

Pokud se chystáte navštívit obec Želiv (dříve též Želivo, Želevec, Tětelice či Tětice, německy Seelau), pak obec najdete v okrese Pelhřimov na Českomoravské vysočině rozkládající se na soutoku řek Trnava a Želivka. Je vzdálena deset km západně od Humpolce. Žije zde přibližně 1 100 obyvatel. V obci je vedle turisty vyhledávaného kláštera z poloviny dvanáctého století také umělý kanoistický kanál a rozsáhlá rekreační oblast podél břehů přehrady Trnávka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů