Havířskému průvodu chybělo povolení, policisté zdokumentovali přestupek

Pravidelně jednou za dva roky vychází z centra krajského města k havířskému kostelíku sv. Jana. Průvodu se účastní i děti v kostýmech havířů. Letošní ročník havířského průvodu se konal v obvyklém termínu i když jeho konání oznámili organizátoři průvodu na poslední chvíli.

Akce se konala za dohledu republikové i městské policie.

„Policisté z územního odboru Jihlava dnes v rámci běžného výkonu služby dohlíželi nad akci, při níž  se shromáždil větší počet osob, a to především z důvodu zajištění veřejného pořádku. Akce proběhla bez narušení veřejného pořádku a policisté nezjistili žádné porušení dnes již výrazně uvolněných opatření v souvislosti s COVID-19,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle policejní mluvčí policisté zadokumentovali protiprávní jednání v oblasti bezpečnosti a plynulosti v dopravě, neboť organizátor akce neměl vyřízeno  zvláštní užívání pozemní komunikace a účastníci  průvodu tak měli užít při průvodu pouze prostory chodníku, což se ale nestalo.

„Přestupek policisté zadokumentovali a předají jej k řešení příslušnému správnímu orgánu,“ dodala policejní mluvčí Dana Čírtková.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů