Hejtman Vysočiny rychle odjel z dožínek v Batelově, reklamu si tam dělal Babiš

Dožínky jsou ve slovanské lidové kultuře svátek sklizně slavený na konci žní, patrně s předkřesťanskými kořeny. Na slavnostní ukončení sklizně v Batelově na Jihlavsku byl pozván i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Na dožínkách v Batelově se také objevil i poslanec Andrej Babiš, který v poselství na sociálních sítích neopomněl zdůraznit skvělou zmrzlinu z Opočna. V doprovodu poslance Babiše se v Batelově objevil i Jaroslav Faltýnek nebo kandidátka ANO do Senátu Jana Nagyová. Dožínky v Batelově byly pojaty jako reklamní akce koncernu Moravia Lacto a.s. Jihlava,která se před několika lety rozšířila i o mlékárenskou divizi o závody Bohemilk a.s. Opočno, která vyrábí zmrzlinu propagovanou poslancem Babišem v Batelově. Podle majitele skupiny Interlacto Ondřeje Gojiše se kulturní akci v Batelově říká „Gojišovy dožínky“.

Podle účastníků dožínek hejtman Schrek z akce v Batelově rychle odjel, když zjistil, že si tam dělá reklamu i poslanec Babiš. Kromě poslance Babiše se v Batelově objevil i poslanec Fiala z SPD.

„Ano, bylo pro mě překvapení, že se na oslavě zemědělců zcela bezostyšně odehrává společná předvolební kampaň hnutí ANO a SPD. Já jsem však přijal pozvání na dožínky a na rozdíl od pánů Babiše a Fialy z SPD jsem přijel zemědělcům poděkovat za jejich práci na konci sezóny a ne dělat kampaň. Přišlo by mi to vůči organizátorům neslušné a vůči lidem, kteří přišli oslavovat úrodu krajně nepatřičné. Ale platí, že „vkus, života kus“. Majitele i zemědělce jsem pozdravil, poděkoval, shlédl folklórní program a pochválil za udržování tradic, promluvil s několika lidmi a odjel,“ uvedl hejtman Schrek (ODS).

V létě žádali zemědělci Vysočiny hejtmana Schreka o podporu při řešení zemědělských dotací (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů