Hokejové příznivce rozčílil nepřesný článek, objevila se reakce ANO

revoluceAKTUALIZOVÁNO Hokejové příznivce HC Dukla Jihlava rozčílil článek v Jihlavských listech, který vytvořil dojem existence nového plánu rekonstrukce zimního stadionu (prohlášení zde). Server Občasník jako první publikoval dokument (více zde) ve kterém se hovoří o pěti variantách rekonstrukce zimního stadionu posuzovanými poradenskou firmou HS Logic.

Telefonický dotaz Občasníku na stanovisko zastihl manžele Mayerovi v sobotu odpoledne. Podle první reakce náměstkyně Mayerové se chystá upřesnění článku po dohodě s Jihlavskými listy i stanovisko hnutí ANO.

Úplné prohlášení hnutí ANO ze dne 18.2.2017:

 

Vážení občané města Jihlavy,

rádi bychom tímto dementovali nepravdivý článek zveřejněný v Jihlavských listech dne 17.2.2017, kde pan Bajer nepravdivě informuje o postoji zastupitelů našeho Hnutí ANO k problematice HZS.

Rádi bychom tímto uvedli na pravou míru informace obsažené v tomto článku.

Již dva roky říkáme, že je nutné nejprve připravit investiční plán města Jihlavy na deset let dopředu. Za prvé zjistíme, jaké všechny investice vlastně musíme udělat (doposud tady nic takového neexistovalo!) a za druhé zjistíme, kolik na to všechno budeme mít peněz.

Za další je nutné posoudit všechny relevantní verze řešení HZS z pohledu, výše investice, ekonomiky provozu, technické proveditelnosti, užitné hodnoty a dalších hledisek – tuto studii jsme zadali předním expertům v oblasti přípravy velkých investic bezprostředně poté, co jsme si sedli do vedení města v půlce listopadu. Bohužel všechny dřívější materiály, které měly tuto stavbu posoudit právě z finančních hledisek považujeme za nedostatečné.

Výše uvedené je podle všech známých pravidel a principů investičního plánování prvním krokem při přípravě velkých investic. Tedy nejprve musíme zjistit co všechno musí v dalších deseti letech Jihlava financovat (bohužel provoz města  ZDALEKA není jen o hokeji…) a kolik na to budeme mít vlastně peněz – a současně s tím zvážíme finanční dostupnost jednotlivých variant řešení.   To, že to tady deset let nikdo neudělal a děláme to teprve my – bohužel není naše chyba. Počítáme s tím, že vše zveřejníme v průběhu dubna tohoto roku. Bohužel dříve to není možné – jelikož jde o závažnou věc a my si nemůžeme dovolit udělat chybu. Nechceme občanům ani fanouškům lhát ani o problematice HZS ani o žádném jiném tématu a mrzí nás, že máme nyní toho „Černého Petra“ – v rukou my a musíme jej (tedy pravdu o reálných možnostech našeho města!…) vynést.

Chceme však říci, že není pravda, že zde nechceme stadion, který nebude vyhovovat parametrům extraligy. To není pravda! Chceme jej, ale bez toho, aby nám tuto akci financovaly i další subjekty (Vláda ČR – MŠMT, Kraj Vysočina a snad i nějaký soukromý partner…) to zřejmě nepůjde. Reálná fakta o všech těchto věcech zveřejníme srozumitelnou formou v dubnu tohoto roku.

Závěrem chceme také reagovat na dikci a tón tohoto článku, který považujeme za hrubě nevyvážený a zavádějící. A prosíme o věcnost a profesionalitu – zejména v takové důležité věci, jako je HZS. Domníváme se, že přišla doba, kdy se musíme podívat nejenom realitě do očí, ale musíme se také všichni spojit pro dobro našeho města.

Hnutí ANO 2011 Jihlava

„Mrzí nás, že musíme říkat nepříjemnou pravdu. Ale já si myslím, že nepříjemná pravda je vždy lepší než líbivá lež a laciné sliby!,“ dodal radní Daniel Mayer(ANO).

 

Zastupitel Beke (ODS): už toho mám po krk!

„Už toho mám po krk, je to šaškárna. Problém se jasný a je potřeba ho vyřešit a přejít k řešení dalších úkolů. Halu potřebujeme, zadání je také jasné: parametry na extraligu, lokalita stávající, zbourat a udělat komplet znovu s využitím všech sousedních pozemků, podzemí, částečně multifunkční, hala fungující dovnitř i navenek, respektující své umístění, řešení které bude minimalizovat náklady na stavbu i provoz,“ prohlásil opoziční zastupitel Beke (ODS).

S radním Mayerem (ANO) se architekt Beke rozchází v pořadí úkonů. Co řešit nejdřív? Projekt nebo financování? „Neříkám, že finance nejsou důležité, ale bavíme se o veřejné stavbě krajského významu a nemůžeme jít stejnou cestou, jako při stavbě soukromého rodinného domu. Nejprve musím mít navrženo, nakresleno (včetně sexy prezentace), popsáno a vyčísleno a pak můžu hledat partnery. Auto, které nikdy nikdo neviděl, také nikdo nekoupí. Není třeba vydávat peníze na externí poradce. Panu Buchtovi a panu Žákovi je třeba poděkovat, ale jejich služby nevyužít. To vše již říkám několik let. Někteří mě ale neslyší nebo slyšet nechtějí,“ prohlásil zastupitel Beke.

„Ptáte-li se mně, kdo je za tento stav zodpovědný, pak vězte, že náměstek pro rozvoj města pan Výborný (ČSSD) a hnutí ANO, kterému se snažil zalíbit a lákal je do koaliční vlády celé dva roky,“ řekl Beke.

Zastupitel Beke bude i nadále podporovat plnohodnotnou variantu rekonstrukce zimního stadionu. „Jsem připraven pomoci a to i velmi aktivně. Zvažuji možnost přípravy této varianty HZS vlastními silami s týmem lidí, kteří mají k jihlavskému hokeji srdeční vztah, „dodal Beke.

Náměstek Výborný: chápu zklamání ODS

Na slova místopředsedy jihlavské ODS Davida Bekeho už reagoval i předseda zastupitelů ČSSD Vratislav Výborný:

„Vítám iniciativu pana Beke a jeho výtky s pokorou přijímám. Jenom si dovolím připomenout, že nedisponuji takovými pravomocemi, které mi přisuzuje. Jeho zhrzenost z politického vývoje chápu, ale nehodlám ji nijak komentovat,“ prohlásil náměstek Výborný.

Všechna vyjádření zveřejníme okamžitě, jakmile budou k dispozici. Sledujte Občasník!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů