Hrůza (ANO): Třebíčsko se může postarat až o stovky ukrajinských uprchlíků

Pomoc válkou sužované Ukrajině se dostává do nové fáze. Po materiální pomoci odeslané na Ukrajinu přichází na řadu problém zvládnutí příchodu uprchlíků.

Může jít o obrázek 1 osobě , beard a indoor

„Můžeme se na Třebíčsku postarat o desítky až stovky uprchlíků. V Třebíči jsme ubytovali už asi osmdesát uprchlíků,“ řekl místostarosta Třebíče Miloš Hrůza (ANO). Podle Hrůzy může být pomoc uprchlíkům ze strany města přizpůsobená okamžitým potřebám. Může jít o pomoc s ubytováním až po pomoc s jednorázovým přenocováním.

„Jsme připraveni okamžité nouzové situace jako například pokud by přijeli uprchlíci, kteří by neměli, kde přespat. Tak tuto situaci umíme vyřešit,“ dodal Hrůza. Třebíč má k dispozici tři desítky tzv. nouzových lůžek. Do třebíčských škol již bylo přijato několik ukrajinských dětí, probíhají intenzivní jazykové kurzy, v případě potřeby vzniku speciálních tříd má již město nabídku na výuku od ukrajinských lektorů, dlouhodobě žijících v Třebíči.

„V řádech jednotek žádostí už máme zájem i o umístění do třebíčských mateřských škol,“ dodal Hrůza.

Za pouhých sedm dní od počátku invaze ruských vojsk dne 24. února 2022 opustilo Ukrajinu k 8. březnu 2022 více než dva miliony uprchlíků.
V tom, co ruský prezident Vladimir Putin nazývá „zvláštní vojenskou operací“, se ruské síly nadále pokoušejí protlačit Ukrajinu, zatímco ukrajinci brání svou zemi. Jako Putinovo zdůvodnění útoků bylo citováno mnoho důvodů, včetně hrozby členství Ukrajiny v NATO. Putin se ale také pokusil zpochybnit legitimitu Ukrajiny jako země a tvrdil, že zemi je třeba osvobodit od nacistů.

Pokud nedojde k okamžitému ukončení válečného konfliktu, další miliony budou pravděpodobně nuceny uprchnout. Jde o jednu z největších uprchlických krizí v Evropě v jedenadvacátém století.

Počet uprchlíků, kteří do České republiky dorazili, se v posledních dnech zdvojnásobil, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). V Česku je nyní přes sto tisíc uprchlíků, z nichž většina přijela vlakem a autem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů