Humpolec zvolil starostu, příchod ODS na radnici se odkládá

Bývalá koalice ve vedení města Humpolec pokračuje. Po odchodu lídryně hnutí ANO Aleny Štěrbové z místní politiky se připravoval příchod ODS v čele s bývalým starostou Karlem Kratochvílem zpět na radnici, ale nakonec Hnutí ANO, Humpolec Go! a Piráti jen přeskupili síly. Nové vedení města disponuje křehkou většinou jednoho hlasu, dvanácti hlasy z jedenadvaceti zastupitelů.

Dvanáct hlasů dostal dosavadní místostarosta Petr Machek (Humpolec Go!), devět hlasů získal lídr opozice Karel Kratochvíl (ODS). „Všem děkuji za důvěru a jsem si vědom zodpovědnosti funkce starosty. Jsem moc, rád že mohu pokračovat dál v projektech, které jsme započali. Několik projektů bude pokračovat i v příštím období po roce 2026. Je to velká výzva udělat z Humpolce ještě lepší místo pro život,“ řekl nový starosta Petr Machek.

Opoziční lídr Karel Kratochvíl po volbě starosty si přál, aby Humpolec získal politickou stability po několika měsíční nejistotě.

Na podzim už byla připravena volba předsedy místní ODS Kratochvíla volbou starosty města (více zde) v čele široké koalice, ovšem vítězné hnutí ANO náhle obrátilo a ukončilo jednání s ODS (více zde) a začal se vyšetřovat únik dokumentu s dohodnutým výsledkem voleb (více zde).

Opozice dál zuřivě vyšetřuje únik dokumentu s výsledkem neuskutečněných tajných voleb (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů