ANO v Humpolci mění koaliční partnery, z opozice přichází ODS, KDU-ČSL, SOCDEM a STO

Takový třesk místní politická scéna na Vysočině ještě nezažila! Předčasné místní volby v Humpolci po odchodu dosavadní starostky Aleny Štěrbové ze zastupitelstva nebudou, naopak na konci listopadu bude volba nového starosty z řad stávajících členů místního zastupitelstva.

Hnutí ANO vypovědělo současnou koaliční smlouvu a tím dalo najevo svým dosavadním partnerům z řad uskupení STAN a HumpolecGo!, že s nimi jaksi dál nepočítá. Naopak hnutí ANO počítá se spoluprací s dosud opozičními stranami v humpoleckém zastupitelstvu.

Novou koalici hnutí ANO (6 mandátů) hodlá složit s ODS (4 mandáty), KDU-ČSL (3 mandáty), SOCDEM (2 mandáty) a Starostové pro Občany (1 mandát).

I když není úplně rozhodnuto o křesle starosty města, nejčastěji se mluví o návratu bývalého starosty města Karla Kratochvíla (ODS).

AKTUALIZOVÁNO: Jméno Karla Kratochvíla jako kandidáta na starostu náhle zmizelo z informačních systémů města (více zde).

Poslanec Babiš se chtěl setkat se starostou Havlíčkova Brodu za ODS, ale zakázali mu to (více zde). Co nás čeká v roce 2024 řekl Babiš přímo zde. Celý videozáznam besedy Andreje Babiše s občany Světlé nad Sázavou najdete přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů