Krize v Humpolci: Jména kandidátů ODS do vedení města zmizela

V informačním systému města Humpolec už nejsou uvedena jména kandidátů ODS na funkce starosty a místostarostky města. Konkrétně jména Karla Kratochvíla jako staronového starosty města a Aleny Kukrechtové jako místostarostky města. Druhým místostarostou se měl stát dosavadní radní Václav Křivánek (ANO).

Po rezignaci lídryně hnutí ANO Aleny Štěrbové na mandát zastupitelky hnutí ANO zjistilo nezájem o post starosty mezi vlastními členy a zahájilo jednání o nové koalici. Zdálo se, že je sestavení koalice na dobré cestě.

Volba lídra ODS Karla Kratochvíla a bývalé místostarostky za ODS Aleny Kukrechtové byla po úřednické stránce tak perfektně připravena, až si o tom cvrlikali vrabci na střeše radnice.

Dotaz Občasníku přímo lídrovi ODS Karlu Kratochvílovi, zda-li ví, je nominanován do volby starosty patrně mohl způsobit vymazání všech jmen na uvolněný post starosty města. Snad jediný, kdo by na takovém řešení vydělal by byl radní Václav Křivánek, který by se stal místostarostou města.

Občanští demokraté nejsou viditelně připraveni ke spáse a záchraně hnutí ANO ve vedení města Humpolce i kdyby tím získali křeslo starosty města. Už jenom získání ODS za koaličního partnera by byl majstrštyk a ukázka vyjednávacích schopností hnutí ANO.

Vyjádření oblastní předsedkyně ODS Havlíčkův Brod Veroniky Vošické Buráňové se nepodařilo získat, její telefon byl nedostupný.

Poslanec Babiš se chtěl setkat se starostou Havlíčkova Brodu za ODS, ale zakázali mu to (více zde). Co nás čeká v roce 2024 řekl Babiš přímo zde. Celý videozáznam besedy Andreje Babiše s občany Světlé nad Sázavou najdete přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů