Integrovaný dopravní systém Vysočiny chystá revoluční změny veřejné dopravy

mapa VysočinaKraj Vysočina chystá od roku 2017 nebo nejpozději od roku 2019 jednotný tarifní systém veřejné dopravy.

Tarifní systém pro dopravní systém Kraje Vysočina je navrhován tak, aby do něj mohla být zahrnuta regionální drážní osobní doprava, regionální veřejná linková doprava, dálková drážní osobní doprava i provozy MHD. Z důvodu snadnějšího a přesnějšího zajištění klíčování tržeb je navrhován systém založený na bezkontaktních čipových kartách, doplňkově na papírových jízdenkách s kódy. „Ve výsledku budou změny v dopravním systému pro cestující znamenat větší možnost výběru přepravce bez znevýhodnění, pohodlnější přestupování v rámci zón, možnost nákupu jízdenek přes internet a v mnoha případech i úsporu,“ vyjmenoval Vladimír Novotný.

Specifikace zónového uspořádání je mimo jiné nutná pro specifikaci podmínek pro dopravce v Zadávací dokumentaci na soutěž o zajištění regionální dopravy po roce 2019.

V současné době má Kraj Vysočina uzavřeny smlouvy s 21 linkovými autobusovými dopravci a dvěma drážními dopravci. Tyto smlouvy byly uzavřeny na základě zákona 111/1994 Sb o silniční dopravě. Ročně Kraj Vysočina na zajištění základní dopravní obslužnosti v regionu, tedy na tzv. prokazatelné ztráty z veřejné dopravy doplácí téměř 600 miliónů korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů