Iráčtí uprchlíci jsou na Březinkách, do sedmi dnů opustí republiku

V dočasném domově iráckých uprchlíků na Okrouhlíku začala turistická sezóna, uprchlíci museli odejít na nové místo. Nikdo je nevyháněl. Jen rekreační zařízení začalo znovu sloužit jako rekreační zařízení. Podle informací od čtenářů Občasníku jsou iráčtí uprchlíci v ubytovně na největším jihlavském sídlišti Březinky.

„Prosíme veřejnost po dobu několika dnů o respektování soukromí uprchlíků, kteří jsou v komplikované psychické situaci a vyjádřili přání vyhnout se v těchto dnech mediálnímu tlaku,“ uvedl Martin Frýdl z nadačního fondu Generace 21.

Pobyt v ubytovně na Březinkách může trvat maximálně sedm dnů. To je lhůta Ministerstva vnitra pro opuštění území České republiky.

Přesun uprchlíků do Jihlavy znamená zároveň možnost dohledu Městské policie Jihlava nad dodržování veřejného pořádku na Březinkách. Z aktivit městské policie i úředníků jihlavské radnice lze usuzovat na pravidelné a pečlivé vyhodnocování stupňů bezpečnostního rizika pro život občanů Jihlavy. Přesné oficiální informace nejsou k dispozici.

life

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů