Jak tvořili celé roky velkomeziříčští vodaři zisk na majetku neznámého vlastníka ?

Nerozhodnost velkomeziříčského starosty Františka Smažila (ANO) se opět projevila u vodovodu neznámého vlastníka na Fajtově kopci:

„Je otázka, co chtějí vlastníci, aby to převzalo město. Vodárenská to nechce vzít, protože to není pod zámrznou hloubkou. Ten 330 metrů dlouhý úsek představuje zhruba 600–700 tisíc do investic,“ uvedl místostarosta Smažil (ANO) pro Český rozhlas Vysočina.

Na vodovodu neznámého vlastníka v lokalitě Fajtův kopec je namontovaný koncový vodoměr Vodárenské a.s. Každoročně žádá Vodárenská a.s. o zaplacení odebrané vody. Účet je místními obyvateli uhrazen společně a nerozdílně. Desítky let vodovod  vydělával. Vodárenská a.s. bere provozní zisk, náklady na údržbu vodovodu by měli uhradit občané města Velkého Meziříčí.

Místostarosta Smažil (ANO) nyní v praxi ukáže své schopnosti péče řádného hospodáře o vodárenský majetek. Každý, kdo přijme funkci člena voleného orgánu, povinen vykonávat tuto funkci s nezbytnou loajalitou, s potřebnými znalostmi a s pečlivostí.

Místostarosta Smažil návštěvou Fajtlova kopce nepochybně získal potřebné informace o situaci s provozováním místního vodovodu neznámého vlastníka. Bude tak schopen zodpovědně zodpovědět i otázku, jak se objevil na vodovodu neznámého vlastníka vodoměr smluvního provozovatele vodárenské infrastruktury?

Na nepořádek v evidenci městských vodovodů se přišlo až díky poruše vodovodu: K opravě vodárenského majetku je nutný souhlas vlastníka.

A vlastník jaksi není. Ovšem existují pamětníci výstavby vodovodu a nalezené dokumenty ukazují stopy směrem k radnici jako vlastníkovi vodovodu neznámého vlastníka.

Místostarosta Smažil (ANO) se starostou Kaminarasem (Společně VM) teď budou hledat peníze v rozpočtu města na opravu vodovodu neznámého vlastníka na Fajtově kopci. Jakmile se vodovod opraví, začne na něm vydělávat současný vodárenský provozovatel.

Vodárenské a.s. se podařil mistrovský kousek: „přehodila“ náklady s poruchou vodovodu na město Velké Meziříčí. Nejbližší jednání místního zastupitelstva slibuje vzrušující chvíle vš em místním vlastníkům nemovitostí. Ve vzduchu visí růst daně z nemovitostí, aby byly peníze na opravu vodovodů neznámého vlastníka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů