Jihlava hledá strategického partnera multifunkční haly

Krajské město představilo na společném jednání s Krajem Vysočina strategické projekty. Očekávaným tématem společného jednání byla plánovaná investice města Jihlavy do nové Horácké multifunkční arény.

Ze strany Kraje Vysočina je opakovaně deklarována ochota projekt podpořit.

Zásadní pro finanční angažovanost kraje budou konkrétní podmínky vstupu do projektu, podoba variantních scénářů financování, analýza provozních nákladů i výnosů i snaha investora o nalezení strategického finančního partnera.

Další společná diskutovaná témata cílila na budoucnost centrálního dopravního terminálu, zapojení města do projektu Veřejná doprava Vysočiny včetně propojení dopravních systémů, opakovaně byla otevřena otázka posílení významu Jihlavy v rámci trasování vysokorychlostní tratě nebo přípravy na realizaci projektu Centrálního dopravního terminálu v lokalitě současného jihlavského městského nádraží. Společný zájem má Kraj Vysočina a město Jihlava na posílení významu veřejné Vysoké školy polytechnické Jihlava, jejíž budoucí prioritou je posílit možnosti ubytování studentů, tedy připravit výstavbu studentských kolejí.

Vedení Kraje Vysočina plánuje v následujících měsících postupně iniciovat společná jednání se samosprávami všech pěti největších měst v regionu. Cílem výjezdů má být věcná diskuze nad strategickými projekty měst, představení zájmů kraje ve spádové oblasti a také vlastní komentování priorit nové krajské samosprávy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů