Jihlava má demontovat nebo odkoupit bytové vodoměry za tři sta tisíc

Vodárenské spory Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko pokračují. Tentokrát je předmětem sporu několik tisíc vodoměrů u obyvatel Jihlavy, kde zaniklo právo hospodaření Vodárenské a.s. (více zde). Od ledna 2019 provozuje tyto vodovody městská společnost Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) v režimu veřejné služby (více zde).

Na konci ledna zaslal Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko Statutárnímu městu Jihlava nabídku k odkoupení asi jedenácti set vodoměrů namontovaných na domovních přípojkách odběratelů u kterých zahájila Jihlava provozování v režimu veřejné služby. Celková cena kolem tři sta třiceti tisíc korun.

Plus šestnáct vodoměrů na provozních objektech za cenu necelých osmdesáti tisíc korun.

Pokud by Jihlava neměla o tyto vodoměry zájem, má provést jejich demontáž na své náklady a doručit je SVAKu Jihlavsko.

Rada města Jihlavy ustavila na svém únorovém zasedání vodárenský tým pro řešení požadavků SVAKu Jihlavsko ve složení Ing. Petr Laštovička (náměstek primátorky za ODS), Ing. Jaromír Kalina (náměstek primátorky za KDU-ČSL) , právní zástupce AK Ondruš, Ing. Jiří Benáček jako zástupce městské vodárenské společnosti JVAK.

Náměstci Kalina (vlevo) a Laštovička s primátorkou Karolínou Koubovou

V nově ustaveném vodárenském vyjednávacím týmu města Jihlavy je i náměstek Kalina navzdory snahám předsedy SVAKu Romana Fabeše dosáhnout výměny Kaliny na postu vyjednávače (více zde).

Jmenování ředitele městských vodařů Jiřího Benáčka do vyjednávacího týmu Jihlavy přitom lze chápat jako další potvrzení důvěry vedení města v ředitele Benáčka (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů