Jihlava nařídila ze zákona veřejnou službu v Popicích

Nejasnosti ve vlastnictví vodovodu a kanalizace v osadě Popice vedly úřady k uložení povinnosti provádění veřejné služby.

V Popicích jde o lokalitu Na Kopci s několika desítkami rodinných domků. Do doby uzavření smlouvy o provozování kanalizace s provozovatelem se musí starat o vodovod i kanalizaci Technické služby města Jihlavy „ze zákona“. Rozhodl o tom Magistrát města Jihlavy, odbor životního prostředí jako příslušný vodoprávní úřad.

Proti rozhodnutí o nařízení veřejné služby se odvolali někteří majitelé rodinných domků, v jejichž prospěch byla veřejná služba nařízena.

“ V současné době probíhá odvolací řízení v uvedené věci, proto Krajský úřad Kraje Vysočina nemůže sdělovat další podrobnosti,“ dodala mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

Krajský úřad Kraje Vysočina je nadřízeným (odvolacím) správním úřadem v této věci. Podané odvolání nemá podle ustanovení § 22 odst. 2 zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích) odkladný účinek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů