Jihlavská 24MTB přerušena vážným zraněním závodníka

Zhruba po dvanácti hodinách byla přerušena a později zrušena oblíbená „jihlavská čtyřiadvacítka“, závod vytrvalců na horských kolech. Termín závodu byl kvůli koronaviru třikrát přeložen, startovalo se v pátek 18.června z jihlavského Masarykova náměstí.

„Ve špatně přístupné části tratě u Nové Plovárny došlo ke zranění závodníka. Pro lepší podmíky pro zásah zdravotníků byl závod nejdříve přerušen a později zrušen,“ uvedl ředitel závodu Jiří Holoubek.

Závodní okruh jihlavské čtyřiadvacítky je veden městským lesoparkem a městem, včetně jeho historického centra. Délka jednoho kola je 9 km, převýšení 185 m. Trasa je společná pro všechny kategorie závodu.

Jihlavský závod je součástí Mistrovství Evropy pro rok 2022 se pořádá pod hlavičkou mezinárodní organizace WEMBO.

“ K úrazu cyklisty v Jihlavě vyjížděly naše posádky v neděli 19. června krátce po půlnoci. Pacient utrpěl vážná zranění se zástavou krevního oběhu. Díky včasnému zahájení laické resuscitace a následnému zásahu našich záchranářů se podařilo cyklistu oživit a byl vrtulníkem letecké záchranné služby Jihomoravského kraje transportován do nemocnice v Brně,“ uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

„Je to smutná událost, která se někdy ve sportu stane. Snad bude zraněný závodník brzy v pořádku,“ řekl náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška (ODS).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů