Jihlavské Piráty vede po vyloučení z Žijeme Jihlavou Eva Nováková

Šestice jihlavských Pirátů zvolila pro příští čtyři roky do funkce předsedkyně zastupitelku Evu Novákovou. Dostala čtyři hlasy, dosavadní předseda Vít Žáček dva hlasy.

„Děkuju za skvělou účast v hlasování i za důvěru, kterou jste ve mě v této klíčové době vložili. Především chci ale poděkovat za to enormní množství práce, které nás dostalo až sem. Vážím si toho, že se na ní podíleli všichni, od předsedy a místopředsedy, přes členy, členky a registrované příznivce, až po nové zájemce a podporovatele.

Krátce před volbou nového vedení byli Piráti vyloučeni z koalice Žijeme Jihlavou, kterou vytvořili na počátku volebního období společně s TOP09 a Zelenými. V koalici vedené primátorkou Karolínou Koubovou Piráti zůstávají, zastupitelka Nováková vytvoří jednočlenný zastupitelský klub Pirátů. Piráti přišli o druhého svého zastupitele Vojtěcha Prchala, který přesně po čtyřech letech ukončil členství v Pirátské straně (více zde).

Podle informací Občasníku bylo motivem vyloučení vznik nového subjektu „Piráti a Fórum Jihlava“, který Piráti vytvořili společně se zbytky uskupení Fórum Jihlava.

Piráti odmítají sdělit, přesný počet osob, které se účastnily založení volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“.

„Výkonná rada byla zvolena v tajném hlasování, jehož se účastnili všichni zakládající členové a členky, kteří byli přítomni na ustavujícím zasedání Základny,“ uvedla předsedkyně jihlavských Pirátů Eva Nováková.

Výkonná rada ve složení Tomáš Bouda, Karolína Koubová, Daniel Škarka a Eva Nováková byla zvolena v tajném hlasování, jehož se účastnili všichni zakládající členové a členky, kteří byli přítomni na ustavujícím zasedání Základny. Zvoleni byli nominanti s nadpolovičním počtem hlasů.

Informace o počtu osob, které zvolily výkonnou radu volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ by transparentním způsobem ukázala současnou sílu Pirátů a uskupení Fórum Jihlava. Když loni v listopadu Fórum Jihlava vypnulo svou stránku na sociální síti, měla přes sedmnáct set příznivců. Kolik příznivců Fóra Jihlava se účastnilo voleb výkonné rady je tak i nadále záhadou.

„Předsedu (Tomáše Boudu) a místopředsedkyni (Evu Novákovou) si ze svého středu určila rada na svém prvním jednání. Předseda i celá rada plní primárně koordinační funkci,“ dodal PR-manager Pirátů Jiří Svoboda.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů