Jihlavské poštovní problémy řeší senátor Vystrčil, poslanec Kaňkovský chybí

Další jednání jihlavských zastupitelů s Českou poštou přineslo překvapení v podobě vstupu senátora Vystrčila (ODS) do jednacího týmu města.

Senátor Vystrčil je místním zastupitelem v nedaleké Telči. Překvapivě u jednání chyběl poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský, který je místním zastupitelem nedaleké Třešťě.

Právě z účasti senátora Vystrčila a neúčasti poslance Kaňkovského je vidět rozdílný přístup politických stran k problematice slučování poboček pošty v krajském městě. ODS povolává silné figury, lidovci přihlížejí, jak to celé dopadne.

Samotní aktéři jednání ani město Jihlava nevydalo k pokračování jednání s Českou poštou žádné oficiální stanovisko. Není se totiž čím chlubit. Za Českou poštu se účastnil jediný zástupce, zastupitelů Jihlavy bylo kolem desítky. A senátor Vystrčil.

Lidovci by mohli veřejně oznámit, zda-li reorganizace České pošty a dopady reorganizace na obyvatele krajského města ještě vůbec stranu zajímají. Česká pošta přijela oznámit reorganizaci poboček jako hotovou věc na konci jara, kterou obyvatelé Jihlavy přijali s krajní nevolí.

Vyjádření poslance Kaňkovského k problémům České pošty se získává velmi těžko: poslanec má permanentně vypnutý telefon, na emaily odpovídá jeho asistent Josef Herbrych s tím, že je poslanci přeposlal. A tím jak se zdá, mají lidovci problém vyřešen. Herbrych upřesnil, že není asistentem poslance Kaňkovského, nicméně jeho práce při plánování činnosti poslance odpovídá funkci asistenta i když jím úředně není.

A tak prostý občan může dál prosit své politiky, aby řešili problémy jeho každodenního života. Fungování státu a poskytování služeb státu i státních organizací jako je Česká pošta řídí právě poslanci a senátoři. Přístup k řešení problémů občanů je viditelně odlišný.

Otázku „Proč poslanec Kaňkovský neřeší problémy s poštou v Jihlavě?“ bude muset KDU-ČSL zodpovědět občanům krajského města. Až lidovci naznají, že jde skutečně o veřejný problém s dopadem na veřejné blaho krajské metropole Vysočiny, pak možná uloží svému poslanci a krajskému předsedovi Kaňkovskému úkol aktivně vstoupit do řešení poštovních problémů. Bez aktivního přístupu politiků se problémy samy nevyřeší.

O dalších plánech Magistrátu čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů