Jihovýchodní obchvat Jihlavy bude Kraj Vysočina stavět na dvě části

Kraj Vysočina úspěšně zrušil vypsanou zakázku na Jihovýchodní obchvat Jihlavy a vypisuje celou zakázku znovu. V nové zakázce je stavba obchvatu Jihlavy rozdělena na část jižní a východní. Jižní část je mezi silnicemi na Stonařov a Třebíč, východní část je mezi silnicemi na Třebíč a Brno.

„Jižní část, byť je kratší, tak je dražší. Je tam několik mostů. Nicméně je tam vysoká pravděpodobnost získání dotace z IROPu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS).

Veřejnou zakázku Kraj Vysočina zahájí v květnu, vysoutěžený dodavatel by měl být znám na podzim. Celá jižní část zakázky by měla být dokončena na jaře 2023.

Východní část jihovýchodního obchvatu bude pravděpodobně financována z rozpočtu Kraje Vysočina. „Je zde i možnost financování z programu pro výstavbu nového jaderného zdroje Dukovany,“ naznačil hejtman Schrek.

Jihovýchodní obchvat Jihlavy je zhruba pětikilometrový úsek, který propojí silnice II/602 (směr Velké Meziříčí a D1), II/405 (směr Třebíč) a I/38 (směr Znojmo). Jeho součástí bude výstavba osmi mostních objektů a tří velkých okružních křižovatek, které vyřeší bezpečné křížení s hlavními silnicemi. Velká okružní křižovatka vznikne na hraně současného křížení II/523 a I/38 v místě Jihlavany nazývaným V Ráji, další okružní křižovatka je naplánována na silnici II/405 u odbočky na Puklice, tedy zhruba v polovině trasy nového jihovýchodního obchvatu, a třetí okružní křižovatka je naprojektována při vyústění obchvatu na II/602 u Helenína.

Stavbě bude předcházet řada přeložek inženýrských sítí, u Pístova projekt počítá i s prodloužením stávající protihlukové stěny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů