Kanalizace Zborná: bude se stavět nebo řešit námitky?

fbZakázka za necelých čtyřicet milionů korun má připojit osadu Zborná k páteřní kanalizační síti krajského města. Mělo by se ta stát prostřednictvím veřejné zakázky na vybudování kanalizační sítě v a výstavbou čerpacích stanic s napojením na stávající kanalizační síť v místní části Jihlavy – Pávov.

V souladu s projektovou dokumentací dojde k vybudování gravitační a tlakové splaškové kanalizace, kdy odpadní splaškové vody z příměstské části Zborná budou odváděny gravitační kanalizací do 3 čerpacích stanic vybavených čerpacím zařízením, a odtud čerpány tlakovou kanalizací do stávajícího kanalizačního systému v místní části Jihlavy – Pávově.

Samotné výběrové řízení má ale zajímavé pozadí. Vítězná firma odstoupila od realizace veřejné zakázky za osmatřicet milionů korun, jedna firma byla vyloučena pro nesplnění výběrových podmínek.

„Ano, v současné době je na prvním místě sdružení firem SYNER-VHS a PSJ. Běží odvolací lhůta, námitku podala společnost Metrostav,“ uvedl ředitel městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace Jiří Benáček.

Námitka by měla být vyřešena do konce měsíce září.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů