Kaňkovský (KDU-ČSL): Rozpad velkomeziříčské koalice iniciovala ODS

Vít Kaňkovský
Karikatury, které se objevily v souvislosti s rozpadem městské rady ve Velkém Meziříčí, jsem zachytil, osobně je považuji za poněkud pokleslý způsob politického boje z dílny ODS, které se místně rozpadla její účelově sestavená kandidátka z roku 2014.
KDU-ČSL programově s KSČM nespolupracuje, tento názor v KDU-ČSL platil a platí.
Je fakt, že dle informací, které mám, rozpad městské rady ve Velkém Meziříčí iniciovali a velkou měrou se na něm podíleli samotní členové nyní kolem sebe kopající ODS. Je fakt, že byla narychlo rekonstruována městská rada, ve které jsou zastoupeny takřka všechny zastupitelské kluby města včetně jednoho nestraníka za KSČM.
Je fakt, že je v radě města nyní zvolena i jedna zastupitelka za KDU-ČSL. Pokud je mi známo, není ale uzavřena žádná koaliční smlouva, nejde tedy o koalici.
Toť fakta.
Současné složení městské rady ve Velkém Meziříčí já osobně vnímám jako provizorní, krizové řešení, rozhodně si nedovedu představit dlouhodobou spolupráci s KSČM, i kdyby šlo o nestranického kandidáta.
Dle mého názoru bývalý starosta Necid bohužel není ochoten přiznat rozpad svého vlastního uskupení a hledá viníky na všech stranách, přičemž žádná zbraň mu není cizí, tedy ani nečistá hra.
Vzhledem k tomu, že se snaží pan Necid a další velkomeziříčští zastupitelé či členové ODS zatáhnout do původně městské kauzy i mne či další členy KDU-ČSL, musím zmínit některé fakta z nedávné historie. 
Po roce 2000 se celé jedno volební období opírala ODS v Třešti, která je mým domovem, o podporu 2 zastupitelů zvolených za KSČM.
ODS tehdy ve volbách neuspěla, skončila s nijak lichotivým výsledkem, avšak touha po moci byla tak veliká, že přizvala do rady města i zástupce KSČM a to na celé volební období. KDU-ČSL tehdy řekla zástupcům ODS svoje, ale čistě – tváří v tvář a zasedla do opozičních lavic, bez plivání a štěkání.
Já osobně jsem nikdy ani na úrovni města Třeště, ani na úrovni kraje či Sněmovny v koalici s KSČM neseděl a sedět nebudu.
Toto mé stanovisko se nezmění ani současnou situací ve Velkém Meziříčí.
(Bez redakčních úprav, nekráceno)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů