(VIDEO) Úzkokolejku čekají krajská jednání o nejisté sezóně 2023

Insolvenční správkyně se zvláštním oprávněním požádala Jihočeský kraj i Kraj Vysočina o jednání. Na úzkorozchodné dráze objednávají oba kraje veřejnou dopravu, která je nahrazena autobusy. Osm desítek zaměstnanců úzkokolejky čeká nejistá budoucnost, výbor věřitelů má zasednout počátkem ledna příštího roku.

Podle informací Občasníku je ve hře příchod nového dopravce na úzkokolejku, který by si pronajal vozy i koleje od insolvenčního správce a provozoval by veřejnou i turistickou dopravu v příští sezóně.

Pro obnovení vlakové dopravy na úzkokolejce je přitom postoj obou krajů klíčový. Bez objednávky veřejné dopravy lze těžko uvažovat o obnovení turistické dopravy. Příjem z veřejné dopravy na základě krajské objednávky Jihočeského kraje i Kraje Vysočina je pro úzkokolejku základním příjmem z veřejné dopravy.

O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. Vyjádření hejtmana Vysočina po zastavení provozu je přímo zde. Insolveční soud zamítl navrženou reorganizaci, když pochyboval o poctivém záměru (více zde). O výpovědi krajské objednávky veřejné dopravy čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů