Kaňkovský s Jurečkou jdou za ministrem Blatným kvůli vakcínám

Předseda KDU-ČSL Vysočina Vít Kaňkovský se v doprovodu předsedy KDU-ČSL Mariána Jurečky vydal na jednání s ministrem Blatným. “ Kraje s menším počtem obyvatel jako je Karlovarský kraj, Pardubický kraj a také náš Kraj Vysočina jsou kráceny na dodávkách vakcín pro své rizikové obyvatele. Toto je nutné co nejdříve odstranit!!! ,“ napsal na sociální síti předseda vysočinských lidovců.

Předseda lidovců na Vysočině Vít Kaňkovský odpovídá na dotazy s velkým zpožděním, jeho telefon je nedostupný v dopoledních i odpoledních hodinách.

„Pan ministr nás informoval, že dodávky vakcíny krajům pojedou v jiném režimu,“ uvedl poslanec Marián Jurečka (KDU-ČSL).

„Na dnešním jednání opozičních stran s ministrem Blatným, které bylo domluveno koncem minulého týdne,jsme projednali několik témat. Nejzásadnějším byla situace s nedostatkem vakcína to ve smyslu nízkých dodávek vakcín celkově do ČRa pak nerovnoměrná distribuce po krajích, kdy např. Pardubický kraj, Liberecký kraj či Kraj Vysočina obdržel mnohem nižší počet vakcín v přepočtu na počet obyvatel. Pan ministr slíbil, že v co nejkratší době změní systém redistribuce vakcín tak, aby byl pro jednotlivé kraje srovnatelný ve vztahu k počtu obyvatel. Dalšími podněty, které jsme na schůzce směrem k ministru Blatnému vznesli, se týkaly očkovací strategie, včetně požadavku na časnější zapojení praktických lékařů do očkování, systému testování atd. Ne ve všech oblastech jsme na schůzce dospěli ke konsensu, ale pan ministr přislíbil nás o řešení vznesených problémů informovat v co nejkratší době. V závěru schůzky padl příslib, že podobný formát jednání zástupců opozice a vedení Ministerstva zdravotnictví se uskuteční opět během několika týdnů,“ uvedl poslanec Vít Kaňkovský. 

Výsledek jednání lidovců s ministrem Blatným zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů