Klement (KDU-ČSL): Ředitel se na rezignaci domluvil se zřizovatelem

Uprostřed školního roku náhle rezignoval ředitel místní základní školy Ivo Kullwascher. Šestileté funkční období ředitele Kuttlwaschera mělo skončit až v příštím roce.

Škola pod vedením ředitele Kuttelwaschera získávala tvář vzdělávací instituce s lidským a pohodovým přístupem, kde si svůj úspěch může prožít opravdu každý. Členem školské rady školy je senátor Josef Klement, který zároveň řídí resort školství na místní radnici.

„Pan ředitel na 3.ZŠ podal rezignaci tak aby se mohl uskutečnit konkurz na ředitele včas a stihl se nástup k 1.7., resp. 1.8. – což je „doporučení“ MŠMT.
Tak aby škola od 1.9. měla ředitele. To je reakce na spekulaci, že je to „uprostřed roku“. S panem ředitelem se zřizovatel prostřednictvím mne prostě domluvil. Není tam co dál řešit,“ uvedl senátor Klement.

3.ZŠ Komenského navštěvuje značný počet žáků, jejichž rodinné prostředí je charakterizováno jako méně podnětné s nízkou sociokulturní úrovní. Nad mnohými rodinami je stanoven dohled sociálního kurátora. V rámci spolupráce s orgány sociálně právní ochrany dětí se společně dařilo naplňovat cíle vzdělávání také u těchto žáků.

Určitým segmentem rodičovské veřejností je sice škola vnímána jako místo, kde jsou vzdělávány především děti s handicapem a dále děti ze sociálně znevýhodněného rodinného prostředí a děti romské minority. Další segment této skupiny začíná vnímat, že se jedná o běžnou školu, která poskytuje standartní úroveň výuky jako ostatní školy, navíc svým nižším počtem žáků ve třídách poskytuje větší prostor pro komunikaci mezi učitelem a žákem a podporuje individualizaci výuky .

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů