Fórum Jihlava žádá: Nestresujte primátorku!

Fórum Jihlava podporuje setrvání Karolíny Koubové (FJ) na pozici primátorky našeho města, protože podle nás tuto nelehkou roli zvládá dobře. Po několika letech, kdy město spíše přešlapovalo na místě, se podařilo nastartovat nové projekty a změnit pohled, jak o Jihlavě uvažovat.

Právě proto, i po některých těžkých chvílích, kterými si současná koalice prošla, ji podporujeme a vnímáme ji jako nejlepší možné řešení pro naše město. Zároveň jsme stále připraveni aktivně spolupracovat s konstruktivní opozicí ve prospěch nás všech.


Zprávou o partnerském vztahu s náměstkem Vítem Zemanem (ŽiJ) jsme byli zaskočeni asi jako většina z vás a nijak nás netěší. Jde ale o osobní rozhodnutí, které nám nepřísluší více komentovat. Je závazkem obou partnerů, jak aktivně a empaticky budou vzniklou situaci řešit.

Je také potřeba si přiznat, že i když do politiků vkládáme téměř božské vlastnosti, jsou stejně chybujícími jako my ostatní. Věříme ale, že z chyb se všichni učíme a že i tato hraniční životní situace je především příležitostí k pokorné proměně života.

Protože ale partnerský svazek ve vedení města může být vnímán jako potenciální střet zájmů, přijímáme v rámci Fóra konkrétní opatření, abychom tyto obavy eliminovali a i jen možným střetům předešli. Oba partnery považujeme za kvalitní profesionály, kteří jsou přínosem pro Jihlavu. Součástí kontrolních mechanismů je i samotné zveřejnění vztahu, ke kterému se partneři rozhodli dobrovolně i proto, aby sami možnému střetu zájmů při výkonu obou funkcí předcházeli a dali veřejnosti nejvyšší možnou míru kontroly.

Jsme proto rádi, že ke zjištění změněných rodinných poměrů nebylo potřeba zásahu detektiva Ištvána. Zároveň všechny prosíme, aby na politiky nevytvářeli vyšší tlak, než je nutné. Právě silný stres a nesplnitelné nároky jsou nejen v tomto případě jedním z impulzů, který na jejich rodiny klade extrémní zátěž.

(zdroj: Prohlášení uskupení Fórum Jihlava na sociální síti)

Primátorka Karolína Koubová je ambasadorkou vodárenského projektu SUWAC, kde zastupuje zájmy Svazu VKMO. Svaz VKMO je vlastníkem Vodárenské a.s. se kterou město Jihlava vede spory o provozování vodárenské infrastruktury (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů