Koaliční hokejová krize: odvolá Rada města Tomance z vedení městské firmy?

Dubnové zasedání předsednictva Jihlavských vodovodů a kanalizací skončilo ostrou výměnou názorů mezi Miroslavem Tomancem (Forum Jihlava) a Davidem Beke (ODS). Radní Beke odešel předčasně z jednání předsednictva JVAKu. Bezprostředně po té požádal radní Beke o svolání mimořádné valné hromady JVAKu. S jediným bodem programu: odvolání Miroslava Tomance z vedení městské společnosti.

„A pokud bude dost hlasů v Radě města, tak i z komisí města Jihlavy,“ dodal radní David Beke.

Na poslední dubnové Radě města Jihlavy potřebuje radní Beke šest hlasů jihlavský radních. „Ještě jsem se nerozhodnul,“ uvedl náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD).

Koaliční hokejová krize vznikla na zasedání dubnového zastupitelstva: radní Koubová a zastupitel Kolář ml. hlasovali proti návrhu harmonogramu rekonstrukce zimního stadionu (více zde). V jihlavské koalici to znatelně skřípe, především po návrhu uskupení Forum Jihlava rozpustit Duklu Jihlava, pokud se nepodaří její privatizace do čtyř let.

Tomanec bez ochrany koaliční smlouvou

Bez mandátu zastupitele není Miroslav Tomanec chráněn závazkem koaliční podpory ze strany vedení města, jeho odvolání je v zásadě možné bez rizika rozpadu koalice. Forum Jihlava od dubnového jednání zastupitelstva má blíže k názorům opozice než koalice: podle prohlášení na sociální síti neprošel harmonogram rekonstrukce zimáku vinou absence náměstka Výborného (ČSSD) v Číně (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů