Koho bude učit? Zastupitelé rozhodnou spor o oblíbenou třídní učitelku

Na zadlužené základní škole ve Žďáru nad Sázavou je další problém: žáci čtvrté třídy mají přijít o svou oblíbenou třídní učitelku, která má převzít třídnictví v první třídě. V pátém ročníku už bude své žáky pouze vyučovat jako „obyčejná“ učitelka.

Kádrová krize učitelů na základní škole řízené jedním z radních města tak pokračuje dalším případem.

Jedna z bývalých učitelek vysoudila na škole mnohamilionové odškodné, město muselo řediteli školy půjčit peníze na úhradu finančních závazků z prohraného soudního sporu.

Třídní učitelka ze čtvrtého ročníku dostane novou první třídu a čtvrťáci si budou rok fungovat s novou třídní. Nějak to všichni snad přežijí.

Rodiče čtvťáků žádají otevřeným dopisem zastupitele města o projednání celé situace. Otevřený dopis kdosi zapomněl z radnice rozeslat zastupitelům města.

Dětem musí vysvětlovat celou situaci se ztrátou oblíbené učitelky právě rodiče. Oblíbená učitelka bude učit jiné děti. Rodiče se nechtějí smířit s rozhodnutím ředitele školy o kádrové výměně třídní učitelky. Radní města se ovšem postavili za svého kolegu radního a podpořili navrhovanou výměnu třídní učitelky.

Oblíbená učitelka o kterou se jako o třídní učitelku vede spor, by si zasloužila zvýšení osobního ohodnocení jako pohyblivé složky platu. Mezi rodiči je velmi žádaná jako pedagog o kterého nechtějí přijít při výchově svých dětí.

Kádrová situace v pedagogickém sboru by si zasloužila ze strany města jako zřizovatele podstatně větší pozornost než jenom ponechávat rozhodování na řediteli školy. Účty za rozhodnutí ředitele školy totiž bude platit zřizovatel.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů