Komínek (ČSSD): Na krizová rozhodnutí má starosta bezpečnostní radu města

Bývalého starostu Velkého Meziříčí Josefa Komínka (ČSSD) velmi překvapila
informace Občasníku o anketě nového starosty města Alexandrose
 Kaminarase (Společně VM) k uzavření mateřských školek ve městě.

 „Na krizové řízení města má starosta bezpečnostní radu města. Není-li si jistý o správnosti rozhodnutí, tuto radu si svolá a společně rozhodnou o dalším postupu. Zároveň s tím je třeba jednat v souladu s pokyny krajské bezpečnostní rady. Není čas na hlasování a ankety, je nutné přijímat rozhodnutí v zájmu bezpečnosti a zdraví občanů města“, sdělil bývalý starosta a současný zastupitel Josef Komínek.

Nový starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras se stal starostou na konci února, kdy došlo k obměně kompletního vedení města. Únorové jednání zastupitelstva bylo po volbě nového vedení města přerušeno a odloženo na polovinu března.

Doporučení zvážit omezení nebo přerušení provozu mateřských škol vydalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Jde o součást opatření k zamezení šíření nového typu koronaviru. Z ankety na osobním profilu starosty Kaminarase v sociální síti je zřejmé, že vedení města váhá s uzavřením mateřských školek na doporučení MŠMT.

 „Koronavirus je velmi výjimečná situace. Starosta musí ukazovat schopnost rychlého rozhodování. Ankety dle mého mínění slouží k jiným účelům,“ dodal bývalý starosta Josef Komínek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů