Kraj Vysočina plánuje v Havlíčkově Brodě novostavbu parkovacího domu místo zeleně

Kraj Vysočina požádal o pořízení změny územního plánu v plochách dotčených záměrem parkovacího domu a propojovací pozemní komunikace. Rovněž diskutovaná přístavba nového pavilonu nemocnice by byla umístěna na pozemku, který je platným územním plánem města vymezen jako zeleň, tudíž je nyní nezastavitelný.

Nemocnice Havlíčkův Brod má 1060 zaměstnanců, ambulantní provozy navštěvují stovky pacientů denně. Situaci s nedostatkem parkovacích míst by řešila novostavba parkovacího domu o kapacitě tří set míst.

Ve věci žádosti o pořízení změny územního plánu si Výbor pro územní plán a rozvoj města Havlíčkův Brod vyžádal pro své rozhodnutí (doporučení či nedoporučení) objasnění záměru. To bylo zajištěno účastí vedoucího OM, technického provozního náměstka Nemocnice Havlíčkův Brod a projektanta na jednání výboru dne 30. 9. 2020.

Výboru byl presentován záměr výstavby parkovacího domu a  propojovací komunikace a také možné přístavby nového pavilonu včetně zdůvodnění potřeby a  navrhovaného řešení. Propojovací komunikace totiž dle návrhu obsluhuje i možnou přístavbu. Výbor po jednání jednomyslně doporučil Zastupitelstvu města Havlíčkův Brod změnu územního plánu pořídit.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů