Krajské volby 2016: jihlavská volba startovní pozice ČSSD a ANO

fbNa prosincovém zastupitelstvu města Jihlavy si sociální demokraté zvolí startovní pozici i styl předvolební kampaně pro krajské volby. Z opozičních lavic se kampaň pro krajské volby povede hnutí ANO líp než z koalice. Spolupráce silných stran ČSSD a ANO může po krajských volbách ostatní politické strany postavit do role sekundantů, ve volbách se může hledat už jenom ten třetí do koalice ČSSD a ANO.

 

Zrod politického partnerství ČSSD a ANO na krajské úrovni může nastartovat jihlavská buňka ČSSD. Plány náměstka Koláře kandidovat v senátních volbách opět v novém politickém dresu proti kandidátovi ČSSD usnadňují sociálním demokratů rozmýšlení o veřejné či tajné volbě na návrh opozice. Koaliční politická podpora či nepodpora náměstka Koláře, který rukoudáním slíbil hnutí ANO společné vládnutí po místních volbách, rozhodne o budoucích politických vztazích v metropoli Vysočiny na krajské úrovni.

Jihlavští sociální demokraté si budou odpovědí na opoziční návrhy hnutí ANO volit vlastní startovní pozici pro krajské i senátní volby. Hlasování o návrhu na odvolání člena Rady města ze stran koaličních partnerů bude vzkazem pro jihlavské hnutí ANO zda sociální demokraté stojí o spolupráci na principu vládního modelu (ČSSD, ANO, KDU-ČSL).

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů