Krajské volby 2016 pravděpodobně bez náměstka Joukla (ČSSD)?

Pustí Lidový dům a celostátní vedení sociální demokracie do voleb na Vysočině obviněného náměstka Libora Joukla? Zatím to tak nevypadá. „Podmínky pro zařazení kandidáta na kandidátní listinu pro volby 2016 schválil 5.9. ústřední výkonný výbor a jsou závazné a platné pro všechny. Vyjímka není možná. Kandidát nesmí být obviněn ani obžalován z úmyslného trestného činu,“ řekla Občasníku mluvčí strany Eva Gregorová.

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl je spolu s šéfem krajských cestářů Janem Míkou obviněn z údajně nevýhodného nákupu sypačů pro Krajskou správu a údržbu silnic. Toto obvinění v podstatě znemožnilo oběma mužům ucházet se o důvěru voličů v příštích volbách do Zastupitelstva kraje Vysočina.

Mezi vysočinskými sociálními demokraty ale sílí hlasy o povolení vyjímky pro kandidaturu Libora Joukla. “ Pro sociální demokracii toho hodně udělal, členové čssd se domnívají, že bude soudem zproštěn viny,“ prohlásil okresní předseda sociálních demokratů na Havlíčkobrodsku Tomáš Škaryd. Havlíčkobrodská ČSSD žádá o vyjímku pro náměstka Joukla, která by mu umožnila ucházet se o důvěru voličů v krajských volbách na podzim příštího roku (více čtěte zde).

Škaryd (ČSSD Havl. Brod): zpoždění soudu něco naznačuje

Už několik měsíců se čeká na začátek soudního procesu, který by mohl alespoň naznačit jakým směrem se bude ubírat. „Kdyby byla vina náměstka jednoznačná, tak má soudní proces jiný spád,“ domnívá se předseda Škaryd.

Joukl: dopravní odborník Asociace krajů

Pro politiku má vysočinský politik Joukl význam i při prosazování společných zájmů Asociace krajů.  „Náměstek Joukl se vypracoval na velkého odborníka krajů přes dopravu při jednání s ministerstvem, třeba v problematice financování nákupu nových vlakových souprav,“ dodal sociální demokrat Škaryd.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů