Krajský úřad zamítl námitky sousedů proti stavbě nové mateřské školky

Krajský úřad Kraje Vysočina zamítl odvolání sousedů proti výstavbě mateřské školky v lokalitě Na Dolech v okrajové části krajského města (o podání odvolání více zde). Záměr výstavby mateřské školky je zahrnut i do dlouhodobého investičního plánu města Jihlavy nazvaném po jeho autorovi „Mayerův plán“ (více zde).

Mateřská školka by měla být v provozu od začátku školního roku 2018. Z celkové stovky míst nové městské školky bude 75 míst vyhrazeno pro potřeby firmy Bosch, jedna ze čtyř tříd bude uzpůsobena pro internátní provoz s možností přenocování dětí.

Sousedé budoucí mateřské školky vnímají záměr statutárního města Jihlavy negativně a chtějí, aby v jejich okolí nevznikaly žádné nové stavby, zejména takové, které budou sloužit veřejnosti. U těchto veřejných staveb je předpoklad příjezdu veřejnosti motorovými vozidly.

Krajský úřad jako odvolací orgán však musel konstatovat, že odvolatelé žijí v zastavěném území obce a nemohou si nárokovat, aby v jejich okolí nevznikaly další stavby.

Navíc v projednávaném případě se jedná o stavbu komunikace, která není určena k tranzitní dopravě, či k provozu nákladních vozidel. Provoz osobních vozidel na této komunikaci může krátkodobě vzrůst v ranních a odpoledních hodinách (dovoz a odvoz dětí do mateřské školy), ale po většinu dne nelze očekávat, že by provoz mateřské školy generoval vysokou dopravní zátěž nepřiměřenou dané lokalitě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů