Kuchyňova krize: Čekání na vyjádření STAN Vysočina

Nečekané odstoupení šéfa jihlavského STANu Libora Kuchyni z pozice neuvolněného radního krajského města Vysočiny odstartovalo politickou krizi ve vedení města

Libor Kuchyňa: Jihlava

Argumenty radního Kuchyni v rezignačním dopised odmítli koaliční zástupci KDU-ČSL i ODS jako nevěrohodné.

Oficiálně se čeká na stanovisko a prohlášení krajského předsedy STAN Vysočina Lukáše Vlčka. Čeká se především na stanovisko, zda-li STAN rezignací šéfa své organizace v krajském městě zahájil předvolební kampaň pro místní volby.

Do vedení Jihlavy totiž STAN podle koaliční smlouvy nominoval i primátorku Karolínu Koubovou (Fórum Jihlava). Kuchyňa je v jihlavské politice spolustraníkem primátorky Koubové, při utváření koalice Fórum Jihlava silně prosazovalo funkci „malého starosty“ pro Libora Kuchyňu. Kuchyňa dostal na starosti okrajové části a místní osady krajského města.

Koaliční smlouva zavazuje všechny partnery k podpoře Koubové ve funkci primátorky. Pokud koaliční smlouva stále platí. Koaliční smlouva může zaniknout na základě Kuchyňových slov „Fórum Jihlava již bohužel, jak je veřejně známo, reálně neexistuje“.

Výklad Kuchyňových slov o neexistenci uskupení Fórum Jihlava si žádá bližší vysvětlení STANu právě s ohledem na pozici v jihlavské politice.

Rezignační dopis šéfa jihlavského STANu Libora Kuchyni přímo naznačuje další očekávaná kritická vyjádření na fungování koalice v krajském městě. Krajskou koalici Vysočiny i koalici v krajském městě tvoří vedle starostů i ODS a KDU-ČSL.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů