Kůrovec ovlivní politiku Jihlavy s Kronospanem

Čtyřicet milionů korun by si představovalo vedení města Jihlavy jako pravidelný roční příspěvek firmy Kronospan do městské kampaně. Na konci léta loňského roku už zahájila primátorka Karolína Koubová s náměstky Vítem Zemanem (TOP09) a Petrem Laštovičkou (ODS) nátlakovou kampaň na dřevozpracující firmu.

Do politické hry ale může brzy vstoupit i obchodní hledisko. Dřevozpracující firma Kronospan je největším odběratelem dřeva z městských lesů Jihlavy. Za výkup dřeva putují skrz městskou obchodní společnost Správa městských lesů miliony korun.

Politická kampaň může velmi rychle ovlivnit dlouhodobě dobré obchodní vztahy a městská firma ztratí odbyt pro kůrovcové dřevo. Situace na trhu s kůrovcovým dřevem se stále více komplikuje. Množství dřeva napadeného kůrovcem je stále větší, nabídka dlouhodobě převyšuje poptávku.

Pokud Jihlava ztratí dobré obchodní vztahy s dřevozpracující firmou, ztratí odbyt pro kůrovcové dřevo. Výše ztrát se dá odhadovat v milionech korun.

Brzy bude vidět, zda-li na jihlavské radnici zvítězí ekonomické nebo politické zájmy. Po skončení politické kampaně se ukáže, zda-li jihlavská radnice udrží obchodní dohody s Kronospanem nebo utrpí Pyrrhovo vítězství za cenu ekonomických ztrát. Ekonomické ztráty ovšem ve svém důsledku zaplatí obyvatelé města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů