Kvalitu asistenční služby pozná motorista až v nouzi

Asistenční služby v pojištění zajišťují v případě vzniku pojistné události rychlou pomoc a veškerý asistenční servis v České republice i v zahraničí. Asistenční služby platí i v případě že pojistník způsobí škodu na majetku nebo zraní cizí.

O práci asistenčních služeb kolují až neuvěřitelné historky: nedávno jedna z asistenčních společností obtelefonovala tři desítky odtahových služeb, než se podařilo najít odtahovou firmu ochotnou vyjet na místo nehody. Problém je přitom ukrytý ve smluvních cenách. Pojišťovny užívají ceník, za který nejsou odtahové služby ochotné vyjíždět k zásahům. A tak musí na místo zásahu vyjíždět odtahové služby z větší vzdálenosti.

Nastává problém: sjednaná cena asistenční služby v povinném ručení nestačí na pokrytí služeb motoristovi v nouzi. Nešťastný motorista pak v němém úžasu zírá na účet odtahové služby, která přijela ze sto kilometrové vzdálenosti na odvoz vozu do několik kilometrů vzdáleného servisu. A jela sto kilometrů nazpět.

Hněv nešťastného motoristy pak dopadá na hlavy odtahových služeb, které se snažily efektivně splnit neefektivní objednávku asistenční služby.

Tlak pojišťoven na nízké ceny při odstraňování překážek v silničním provozu tak vytváří až neúměrný tlak na kvalitu práce odtahových služeb při odstraňování nepojízdných vozidel. „Za tu cenu to nejde jezdit, ať to zkusí někdo jiný“, zní stále častěji z odtahových služeb jako reakce na výzvu asistenční služby k nehodovému výjezdu.

Nízké ceny asistenčních společností za výjezd k nehodě často odtahovým službám neuhradí ani náklady na kvalifikovaný personál pro obsluhu odtahových speciálů potřebných pro odstranění nabouraného vozidla.

A tak si motorista platí asistenční službu v ceně povinného ručení bez potřebné jistoty kvalitní pomoci v nouzi.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů