Leyer (Transparency): Stále převládá snaha politiků obcházet jasná pravidla

Předvolební inzerce KDU-ČSL a hnutí Trikolóra v místním periodiku Bystřicko je porušením volebním pravidel i podle právníka Transparency Internatiol Petra Leyera.

„Domnívám se, že to je ukázka celkového vztahu politických stran a hnutí k pravidlům předvolebních kampaní, tedy neznalost a cílená ignorance. Strany a kandidáti sice tvrdí, že vše mají v pořádku, nicméně při bližším pohledu lze najít vždy mnoho nesrovnalostí. Potvrzuje monitoring Transparency (https://www.transparency.cz/za-4-to-je-prumerna-znamka-politickych-stran-a-hnuti-v-hodnoceni-transparentnosti-predvolebnich-kampani/) a potvrzují to i kontroly Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Stále převládá snaha spíše pravidla obcházet a financování zastírat, přitom férová politická soutěž je jednou z podmínek fungování demokracie,“ uvedl Leyer.

Předvolební inzerci v místních periodikách ve vlastnictví měst a obcí výslovně zakazuje volební zákon. Místní radnice už zahájila vlastní šetření celé události, ovšem možnosti nápravy jsou prakticky nulové. Politická inzerce je „venku“, na cestě k voličům.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů